Aktualności

W sobotę 28.grudnia.2019r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie przy ul. Grota Roweckiego 6 odbędzie się IV Ogólnopolski Memoriał Warcabowy Jerzego Edmunda Jankowskiego.
Już czwarty rok z rzędu w naszym mieście rozegrany zostanie turniej, w którym zmierzą się zawodnicy zarówno z Bielawy, jak i z całej Polski, aby wspólną grą upamiętnić sylwetkę bielawianina Jerzego Edmunda Jankowskiego, byłego prezesa klubu LSWKS „Złote Piony”.

Jerzy był wspaniałym człowiekiem, który nigdy się nie poddawał i walczył do samego końca – wspomina arcymistrz warcabowy Stanisław Urbanek, trener wielu pokoleń warcabistów, od lat zaangażowany w rozwój gier umysłowych w Bielawie. – Dla każdego znalazł chwilę na rozmowę i wymianę poglądów, bardzo często przy warcabownicy. Spokojny i obiektywny, wiele można było się od niego nauczyć. Łączył ludzi i przeprowadzał klub przez trudne momenty. O jego talencie organizacyjnym świadczą m.in. bardzo dobrze wspominane Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Warcabach rozegrane w Bielawie w 2013r.

Poprzednie edycje Memoriału cieszyły się bardzo dobrymi opiniami, zarówno zawodników, jak i osób towarzyszących. Czy w tym roku wystartuje równie liczebna i silna bielawska ekipa jak w latach ubiegłych – przekonamy się już 28 grudnia. Organizatorzy – LSWKS „Złote Piony”, Miasto Bielawa, OSiR Bielawa oraz   żona p. Grażyna Jankowska i wieloletni przyjaciel Adam Pajda zapraszają do licznego udziału. Patronat honorowy objął Przewodniczący Rady Miejskiej Bielawy Ryszard Dźwiniel.

W zawodach może wziąć udział każdy zainteresowany grą w warcaby. Zgłoszenia poprzez formularz na stronie internetowej www.zlotepiony.pl lub na adres mailowy biuro@zlotepiony.pl. Szczegółowe informacje w regulaminie dostępnym na stronie klubu.

© Ludowy szachowo-warcabowy Klub Sportowy Złote Piony Bielawa 2017.